Відбулася робоча нарада щодо стану та перспектив водовідведення і водопостачання на території Кирилі
На обговорення були запрошені керівники території, профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, асоціації органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних громад Запорізької області».
Про це у своєму Фейсбуці повідомив перший заступник губернатора, Костянтин Бриль
Він зазначив, що "На території смт Кирилівка, включаючи коси Пересип та Федотову, за відсутності централізованої системи каналізації та очистки стічних вод функціонують близько 350 закладів відпочинку і оздоровлення".
При цьому, "Водозабір смт Кирилівка розташований у с. Шелюги, водогін від с. Шелюги до смт Кирилівка потребує реконструкції. Централізовані мережі водопостачання в межах селища практично відсутні. Подача питної води здійснюється за допомогою автотранспорту підприємств або абонентів".
Також полігон рідких побутових відходів, що експлуатується КП «Житлокомсервіс», у порушення законодавства, облаштовано в прибережній захисній смузі Молочного лиману, що має статус гідрологічного заказника загальнодержавного значення та входить до складу Приазовського національного природного парку. Цей фактор негативно впливає на інвестиційну привабливість регіону, що стримує його соціально-культурний розвиток.
Розв’язання цієї проблеми потребує комплексного підходу, - вважає заступник губернатора. Необхідно провести інвентаризацію всієї документації. Проблема повинна бути вивчена з усіх боків. Ми не можемо закривати проблему тільки на один курортний сезон, це має бути рішення, що дозволить стабільно забезпечити і мешканців Кирилівки, і відпочиваючих водою. Ми повинні прийти до конкретного результату, - вказує Костянтин Бриль.
На його думку, це повинна бути робоча дорожня карта водозабезпечення та водовідведення.
У заключенні він написав: "На опрацювання питання даю один місяць, потім ми знову зберемося та оберемо найбільш оптимальне рішення. Крім того, мене турбує рівень соціальної відповідальності бізнесу в Кирилівці. Від практики, коли підприємство заробляє тут гроші, а податки платить в інших містах, треба відійти. На території існує безліч проблем, що вимагають розв’язання. Бізнес зобов'язаний брати участь у цьому процесі, бізнесмени не можуть залишатися осторонь".
Також пане Бриль розместив у соціальній мережі фотогрфії з наради, що відбулася.