top of page

Департамент ЖКГ списує письма у КП "Водоканал" і відмовляє в наданні запитуваної інформаці

Департамент житлово-комунального господарства Запорізької міської ради відповів на лист Запорізької міської громадської екологічної організації «Мама- 86-Запоріжжя» від 06.01.2015 №1/01 щодо надання інформації для проведення ситуаційного дослідження з забезпечення справедливого доступу до води та санітарії на території міста Запоріжжя та Запорізької області.

Робоча група з виконання ситуаційного аналізу МЕГО "Мама-86-Запоріжжя" звернула увагу на наявність у відповіді абзаців, які повністю ідентичні з текстом відповіді на інформаційний запит, направлений в КП "Водоканал". У скопійованому чи списаному із листа КП "Водоканал" фрагменті йдеться про начебто відсутність у Запорізького відділення ВЕГО "Мама-86-Запоріжжя" законодавчого, інфраструктурного або суспільного визначення.

"Запитувана Запорізькою міською громадською екологічною організацією «Мама-86-Запоріжжя» інформація потребує анкетування, тобто збір первинних матеріалів у соціологічних, економічних, демографічних, маркетингових та інших досліджень", - йдеться у листі-відповіді. Тому департамент ЖКГ, на думку його керівництва, надати інформацію можливості не має.

У координаційному центрі проекту "Забезпечення рівного права на воду та санітарію" з цього приводу зазначили: що така мотивація відмови у наданні публічної інформації є неправомірною та суперечить кільком статтям Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також ця відмова суперечить статтям Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції ЄЕК ООН про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер, стороною якого Україна є з 2003 року, ратифікувавши Протокол Законом України № 1066-ІУ від 09.07.2003 та Конвенції про доступ до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступі до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська Конвенція) , яка ратифікована Законом N 832-XIV ( 832-14 ) від 06.07.1999.

Керівник запорізького осередку "МАМА-86", Андрій Єлькін, наголосив, що Міська екологічна громадська організація «Мама-86-Запоріжжя», згідно рішення загальних зборів Всеукраїнської екологічної громадської організації (ВЕГО) «МАМА-86», є осередком ВЕГО «МАМА-86» в місті Запоріжжі та має право виступати від її імені.

Він нагадав, що ВЕГО «МАМА-86» бере участь у роботі численних міжнародних, європейських та регіональних процесів та є членом багатьох українських та міжнародних мереж НУО, зокрема: EEB, ANPED, IPEN, Women of Europe for a Common Future, Глобальне водне партнерство, Women for water Partnership, Європейський ЕКО-Форум та інші.

У 2013 році в рамках впровадження Протоколу про воду та здоров’я ВЕГО «МАМА-86» разом з Державною СЕС України та за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів і Спільного Секретаріату Протоколу про воду та здоров’я Європейської Економічної Комісії ООН та Європейського бюро ВООЗ виконали міжнародний пілотний проект щодо тестування інструменту самооцінки забезпечення справедливого доступу до води та санітарії в Україні на національному рівні.

Крім того, Департамент житлово-комунального господарства підпорядковується Запорізькій міській раді і згідно законам «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації» є розпорядником публічної інформації, яка має бути надана громадянам на їх усний чи письмовий запит, - вважає Андрій Єлькін.

З іншого боку, лист Департаменту ЖКГ не виявився повністю порожнім. Важлива для проекту інформація все-таки була частково надана.

Текст листа:

Згідно статистичних даних населення міста Запоріжжя(наявне)склало: станом на 01.01.2011 — 766,5 тис.чол.; станом на 01.01.2014 — 766,3 тис.чол.; станом на 01.12.2014 — 762,4 тис.чол.

Населення міста Запоріжжя(постійне)склало: станом на 01.01.2011 — 772,6 тис.чол.; станом на 01.01.2014 — 762,3 тис.чол.; станом на 01.12.2014 — 758,4 тис.чол.

100% лікарень та шкіл міста Запоріжжя мають достатні та відповідні послуги з ВП та ВВ.

Станом на 01.01.2015 кількість малозабезпечених сімей складає 1656 одиниць, багатодітних сімей - 2051.

Згідно Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за рахунок коштів міського бюджету, вже декілька років поспіль надається адресна допомога на часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги сім'ям, які виховують двох дітей-інвалідів.

Така допомога надається щомісячно у розмірі 50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг. У 2014 році допомогу отримали 26 родин.

Згідно Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя передбачено особам без визначеного місця проживання проведення санітарної обробки. У 2014 році таку допомогу отримали 30 осіб. Загальна сума витрат 1500грн.

По частині 4 слід зазначити, що:

- Постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (зі змінами та доповненнями);

- Постанова Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1156.

Розрахунок щодо визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на

оплату житлово-комунальних послуг здійснюється в такій послідовності:

1) визначається середньомісячний сукупний доход сім’ї та обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги сім’ї у цьому доході;

2) визначається загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги сім’ї у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами;

3) визначається розмір субсидії як різниця між вартістю плати за житлово- комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та обсягом визначеного платежу сім’ї.

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги».

Компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води в умовах підвищення цін і тарифів на зазначені послуги надається сім’ям, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Ключовим елементом європейської еколого-водогосподарської політики є економічна, соціальна й екологічна збалансованість регіонального розвитку, у якій вода відіграє роль критичного чинника для створення сприятливих умов для гармонізації життєдіяльності.

Вирішення проблеми підвищення якості та збільшення запасів прісної води і довгострокова здатність задовольняти попит на воду потребують як глобальної, так і національної скоординованої системи управління річковими басейнами, які повинні базуватися на загальновизначених принципах.

Слід підкреслити, що крім загальносистемних і спеціальних функцій екологічного управління є сукупність (система) видів спеціального екологічного управління, одна частина яких уже отримала законодавче підтвердження (басейнове управління, управління формуванням національної екологічної мережі, управління екологічною безпекою), які на відміну від Вашої організації, вже мають законодавче, інфраструктурне або суспільне визначення і безпосередньо впливають на процес гармонізації життєдіяльності і співіснування суспільства і природи.

У зв’язку з тим, що запитувана Запорізькою міською громадською екологічною організацією «Мама-86-Запоріжжя» інформація потребує анкетування, тобто збір первинних матеріалів у соціологічних, економічних, демографічних, маркетингових та інших досліджень.

Отже, на жаль, надати запитувану Запорізькою міською громадською екологічною організацією «Мама-86-Запоріжжя» інформацію не має можливості.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page