top of page

Конкурс до Міжнародного

Дня без пестицидів

 

Міська екологічна громадська організація «Мама-86-Запоріжжя» в рамках мережевого проекту ВЕГО «МАМА-86» «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні» за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку і співробітництва (Sida) з метою підвищення рівня суспільної екологічної свідомості щодо проблем, пов’язаних із стійкими органічними забруднювачами, включаючі непридатні пестициди реалізувала Конкурсну програму відео-проектів  «Позбавимо Запорізьку область від непридатних пестицидів».

 

3 грудня населення планети відзначає Міжнародний день без пестицидів (International Day of No Pesticides). Ця важлива екологічна дата присвячена пам'яті жертви однієї з найбільших у світі екологічних катастроф, яка сталася 3 грудня 1984 р. на заводі в Бхопалі (Індія), де вироблялись пестициди, і в результаті якої загинули тисячі та буди поранені сотні тисяч людей.

 

Мета Міжнародного дня без пестицидів полягає у приверненні уваги громадськості та закликах до урядів вжити більш рішучих дій щодо вирішення проблем, які з'являються при використанні пестицидів: підтримувати відмову від використання пестицидів в сільському господарстві, заборонити використання особливо небезпечних пестицидів, вирішити проблеми небезпечних пестицидів і особливо непридатних пестицидів, як віднесено до переліку стійких органічних забруднювачів. .

 

Згідно зі статистичними даними най страшніші отруєння при роботі з пестицидами щорічно отримують близько двох мільйонів осіб. Пестициди містять у своєму складі унікальні компоненти, що діють на гормональний фон людини. Звідси – різноманітні ендокринні збої (проблеми зі щитовидною залозою, цукр16овий діабет, гіперпролактинемія, гормонально-активні утворення наднирників тощо) та різке зниження імунітету людини. Через дію пестицидів можу з'явитися розумові розлади, злоякісні пухлини і навіть проблеми з вагітністю, яка може не наступати тривалий час.

У Запорізькій області, як і в багатьох інших регіонах України, склалася загрозлива ситуація з накопиченням та умовами зберігання непридатних до використання та заборонених до застосування пестицидів (НП) та тари від них. За даними інвентаризації НП, проведеною у 2014 р., станом на 01.08.2014 в Запорізькій області зберігається 342 т НП, и вирішення цієї проблеми з цілого ряду причин гальмується.

 

Тому «Мама-86-Запоріжжя» з метою привернення уваги зацікавлених сторін до проблем пестицидів ініціювала проведення Обласного конкурсу відео-проектів.

 

Короткі відомості про Конкурс

 

Назва Конкурсу: «Позбавимо Запорізьку область від непридатних пестицидів»».

Конкурсні роботи: відеоролики

Номінації Конкурсу: перша – Соціальна (некомерційна) реклама*, друга – Пізнавальний (просвітницький) фільм.

Учасники Конкурсу: молодь віком від 12 до 35 років (школярі, студенти, члени громадських організацій, волонтери).

Строки проведення Конкурсу:

перший етап (створення та публікація робіт) - з 3 грудня по 27 грудня 2015 р.

другий етап (інтерактивне голосування, підведення підсумків та оголошення результатів) –

впродовж січня  – до 2 лютого 2016 р.

Теми Конкурсу:

  1. «Не мовчи!». Заклики до об’єднання зусиль задля покращення комунікації між групами зацікавлених сторін, взаємодії органів влади, бізнесових структур, освітніх установ та громадськості щодо сприяння ефективності управління небезпечними хімікатами та відходами, і, в першу чергу пестицидами.

  2. «Непридатні до використання та заборонені до застосування пестициди і  агрохімікати та тара від них в Запорізькому регіоні». Що маємо, що треба робити? Чому? Підвищення рівня обізнаності при вирішенні проблеми непридатних пестицидів на регіональному рівні.

  3. «Будемо діяти!». Що повинні робити працівники підприємств, фермери та працівники агропромислового комплексу, сільські жителі та мешканці малих міст, сезонні робітники та вразливі категорії населення для покращання екологічної ситуації, пов’язаною з пестицидами, включаючі СОЗ та непридатні пестициди.

  4.  «Маю право на безпечне навколишнє середовище». Заклики до забезпечення доступу до екологічної інформації та захисту екологічних прав громадян у сфері використання, зберігання та можливих ризиків для здоров’я та навколишнього природного середовища, пов’язаних з пестицидами та непридатними пестицидами.

 

Переможці Конкурсу та усі його успішні учасники будуть нагороджені цифровими і паперовими Дипломами/Сертифікатами від МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» та внесені до реєстру активістів екологічного руху Запорізького краю, що дає можливість отримати кар’єрні рекомендації (листи підтримки) за місцем роботи, навчання, при поданні проектних пропозицій.

 

Детальна інформація про Конкурс знаходиться у Положенні про Конкурс.

http://em.at.ua/2015/pesticides_2015/Competition_pesticides.pdf

Заявка на участь:

http://em.at.ua/2015/pesticides_2015/Participation_Pesticides.doc

 

Оргкомітет Обласного конкурсу відео-проектів «Позбавимо Запорізьку область від непридатних пестицидів!», МЕГО «Мама-86-Запоріжжя»

 

 

*) 1. У соціальній рекламі повинна бути відсутня явна демонстрація проблем (у тому числі і тієї, для вирішення якої створювалася реклама). Допускаються лише натяки на проблему (наприклад, використання метафор, «дитяча» імітація-обігрування проблемної ситуації). Проблема повинна постати перед глядачем легко переборною.

2. Соціальний ролик повинен ставити перед цільовою аудиторією задачу, що представляє собою рішення означеної проблеми або один з її етапів.

3. Демонстрований в рекламі процес виконання поставленого завдання повинен викликати у глядача тільки позитивні емоції.

4. Глядач повинен побачити особисту вигоду від участі в процесі виконання поставленого завдання. Тобто у свідомості глядача повинен виникнути мотив, що спонукає його постійно та добровільно сприяти досягненню мети, визначеної в соціальній рекламі.

5. Соціальна реклама повинна формувати симбіоз між її метою і цільовою аудиторією. Реклама показує глядачеві, як він може реалізувати свої потреби шляхом виконання поставленого завдання. У свою чергу глядач, виконуючи поставлене завдання, забезпечує вирішення певної соціальної проблеми.

6. Ролик повинен показувати, якою ситуація має бути, а не те, яка вона зараз в реальності (тобто задавати деякий ідеал, орієнтир, моделювати процес його досягнення, показувати алгоритм виконання завдання).

Конкурс

«Найпотаємніша схованка отрути»

Цей Конкурс завершився.

Положення про конкурс

 

Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «МАМА-86» за участі регіональних осередків у рамках національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» (мережевий проект «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні») за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) з лютого по березень 2015 року проводить регіональні конкурси «Найпотаємніша схованка отрути».
В Запорізькій області проект Конкурсу виконує Міська екологічна громадська організація «Мама-86-Запоріжжя».

Мета і завдання конкурсу

Головна мета Конкурсу – привернути увагу суспільства до проблеми забруднення довкілля Запорізької області пестицидами і особливо непридатними пестицидами та їхнього впливу на життя і здоров’я людей; об'єднати зусилля усіх зацікавлених сторін (громадськості, вчителів, органів місцевого самоврядування, підприємців та засобів масової інформації) у висвітленні питань щодо небезпек пестицидів та внести вклад до остаточного розв’язання проблеми непридатних пестицидів в Україні.

Основними завданнями Конкурсу є:
- залучення викладачів навчальних закладів, засоби масової інформації Запорізької області до інформаційно-просвітницької роботи серед населення, і, в першу чергу, молоді щодо висвітлення сучасного стану проблеми пестицидів і особливо непридатних пестицидів в Україні та інформування по заходи з її вирішення;
- активізація участі молоді у тематичних заходах в рамках позашкільної екологічної освіти та виховання;
- розвиток у молоді уміння визначати локальні екологічні проблеми свого регіону (району, селища) та виявляти джерела згубної дії непридатних пестицидів шляхом проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів та підготовки відомостей про наявність невідомих раніше «схованок» непридатних пестицидів.

Напрямки:
- Інформаційно-просвітницька робота серед молоді та учнів міста Запоріжжя та районів Запорізької області для формування сучасних знань про проблему пестицидів в Україні та оволодіння знаннями про небезпеки пестицидів для навколишнього середовища та здоров’я людей; формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи щодо виявлення незареєстрованих місць зберігання непридатних пестицидів (проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів) у номінаціях:
* Кращий тематичний урок.
* Кращий тематичний позакласний захід.
* Краща тематична творча робота (малюнок, реферат, стіннівка тощо).
* Кращий приклад організації та результативності практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів.
- Регіональна журналістика про проблеми забруднення довкілля пестицидами, роз’яснення небезпек, що виникають у разі порушення умов зберігання та використання непридатних пестицидів для сільськогосподарських чи інших цілей, безпечне поводження з непридатними пестицидами у номінаціях:
- Краща публікація у друкованих ЗМІ.
- Краща публікація в інтернет-виданнях.

Учасники конкурсу
У Конкурсі можуть брати участь:
- учні, вчителі, керівники гуртків, вихователі та викладачі загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл, технікумів, коледжів тощо) Запорізької області;
- журналісти регіональних засобів масової інформації.

Порядок та термін проведення конкурсу
Конкурс проводиться заочно.
Для участі у Конкурсі необхідно до 31 березня 2015 року подати заявку (вказати: ПІБ, Навчальний заклад/ЗМІ (місто),  Номінацію, Назву роботи, Підпис учасника, Дата) та матеріали у електронному вигляді, які відповідають цілям та завданням Конкурсу:
- розробки та план-конспекти тематичного - уроку та фото з його проведення;
- розробки та план-конспекти тематичного позакласного заходу та фото з його проведення;
- тематичну творчу роботу (малюнок, реферат, стіннівка тощо);
- опис прикладу організації та проведення практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів щодо збору відомостей про невідомі раніше місця зберігання скупчення непридатних пестицидів та її результативність. а також фото з її проведення;
-  ксерокопія публікації із зазначенням назви ЗМІ, що опублікувала матеріал та дати публікації);
- Скріншот публікації, розміщеної в інтернет-виданні (інтернет-матеріал у вигляді скріншоту – знімку з екрану).
- Файл із записом аудіо/телесюжету (на DVD диску) або посилання в Інтернеті на ролик та ефірна довідка.

Заявка на участь у Конкурсі та матеріали приймаються за адресою: vestnikm@gmail.com  .
Роботи, що представлені на конкурс, будуть оцінювати журі, склад яких формує Запорізький осередок ВЕГО «МАМА-86», що впроваджує мережевій проект «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні».
Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам.
Підведення підсумків Конкурсу відбудеться до 15 квітня 2015 року.
Нагородження переможців Конкурсу у регіонах відбудеться 22 квітня 2015 року під час святкування 45-ї річниці Всесвітнього Дня Землі.

Показники і критерії оцінки матеріалів, що надійшли на конкурс
Переможці Конкурсу визначаються журі на підставі поданих матеріалів, зміст яких демонструє творчий підхід до заданої теми, змістовність, яскравість, оригінальність, інформаційну насиченість та результативність у пошуку «схованок» непридатних пестицидів.

Відзначення переможців конкурсу
Переможці конкурсу у відповідних номінаціях нагороджуються призами та сертифікатами ВЕГО «МАМА-86» у паперовому та електронному вигляді. Електронні сертифікати учасників та переможців публікуються на сайті проекту. Прибуття на церемонію нагородження переможці здійснюють за свій рахунок.
 Сайт проекту: http://vestnikm.wix.com/pesticides

Завантажити заявку на участь >>>>>> 

Керівник проекту:
Андрій Єлькін,
Директор МЕГО «Мама-86-Запоріжжя»


 

 

 

bottom of page